<font color=red> <b> Administrator </b>

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 790

Skąd: Ostrowiec Sw.

PostWysłany: Czw 0:40, 17 Maj 2007    Temat postu: Sevilla obroniła Puchar UEFA!

Piłkarze Sevilli obronili zdobyty przed rokiem Puchar UEFA. Tym razem w finałowym spotkaniu rozegranym na Hampden Park w Glasgow, podopieczni Juande Ramosa pokonali po rzutach karnych 3:1 inny hiszpański klub Espanyol Barcelona. Po 120 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2.

Espanyol po raz drugi przegrał w finale Pucharu UEFA po serii rzutów karnych - w 1988 roku musiał uznać wyższość Werderu Brema. Dwukrotnie goryczy porażki doznał trener Espanyolu Ernesto Valverde, który przed dziewiętnastoma laty wystąpił w finale jako zawodnik drużyny z Barcelony.

Sevilla objęła prowadzenie w 18. minucie po świetnym rajdzie Adriano, który otrzymał piłkę bezpośrednio od bramkarza Palopa, przebiegł kilkadziesiąt metrów i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Do wyrównania Espanyol doprowadził dziesięć minut później. Tym razem indywidualną akcję przeprowadził Riera, który ładnie ograł Daniela Alvesa, a następnie strzałem zza pola karnego zaskoczył bramkarza Sevilli.

W 68. minucie Espanyol doznał poważnego osłabienia, bowiem z boiska usunięty został Moises Hurtado, który obejrzał drugi żółty kartonik.

W regulaminowym czasie gry żaden z zespołów nie zdołał zdobyć zwycięskiego gola i prowadzący to spotkanie sędzia Massimo Busacca zarządził rozegranie dogrywki.

Tuż przed zakończeniem pierwszej części dogrywki Sevilla zdobyła drugiego gola. Po zagraniu Jesusa Navasa z prawej strony boiska, do bramki Espanyolu trafił Frederic Kanoute.

Grającemu w osłabieniu Espanyolowi w 115. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Jonatas. Zespół z Barcelony utrzymał wynik remisowy do końca i kibice byli świadkami konkursu rzutów karnych.

Bohaterem konkursu jedenastek okazał się bramkarz Sevilli, który obronił trzy strzały rywali. Piłkarze obrońców trofeum pomylili się tylko raz i po raz drugi z rzędu mogli się cieszyć ze zdobycia Pucharu UEFA.