Sensacja - Polak wygrał prestiżowe zawody!

Expert
<font color=blue><b>Expert</b>

Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539

PostWysłany: Czw 2:55, 14 Cze 2007    Temat postu: Sensacja - Polak wygrał prestiżowe zawody!

Tadeusz Błażusiak w swoim debiucie w zawodach motocyklowego enduro zadziwił wszystkich. Przybył na zawody, jak mówi, w celach rekreacyjnych, jechał na pożyczonym motocyklu, a mimo to Polak zostawił w tyle najlepszych.

Tadeusz Blażusiak wygrał Red Bull Hare Scramble 2007! Polak ukończył wyścig w niezwykłym czasie 1:29,48. Zapierająca dech w piersiach jazda 24-letniego Błażusiaka zachwyciła zarówno widzów, jak i dyrektora wyścigu Karla Katocha.

W finale wyścigu w sobotni wieczór, Polak w pięknym stylu wygrał Red Bull Hare Scramble. Jadący na pożyczonym motorze Błażusiak, ustawiony na starcie pomiędzy najlepszymi jeźdźcami Enduro, sprawił nie lada niespodziankę. Ten wielki sukces młodego Polaka to bez wątpienia ogromny krok w jego karierze, rokujący dobre występy w przyszłości. Pytanie tylko gdzie - w trialu motocyklowym, w którym do tej pory startował, czy w enduro, gdzie miał fantastyczny debiut? Polak ma teraz przyjemny dylemat.

Sześć minut za "Teddym", linię mety przejechał Walijczyk Tom Sager, 21-letnia wschodząca gwiazda enduro. Na najniższym stopniu podium uplasował się 6-krotny mistrz świata Fin Juha Salminen, który linię mety osiągnął siedem minut za Sagaerem.

Spośród tysiąca trzystu motocyklistów, którzy wzięli udział w Red Bull Hare Scramble 2007, wyścig ukończyło jedynie dziewiętnastu. Wśród szczęśliwców zabrakło niektórych faworytów. Zwycięzca Rajdu Dakar Cyril Despres przebił oponę, a problemy techniczne uniemożliwiły sukces Niemców - Chrisa Pfeiffera i Andreasa Lettenbichlera.

Ogólnie do mety dojechali przedstawiciele dziewięciu krajów, pochodzących z trzech kontynentów. Najwięcej swoich przedstawicieli miała Wielka Brytania, która wyprzedzila Niemcy i Austrię. W stawce uplasował się jeden Polak, ale za to na najwyższym stopniu podium. Tadeusz Błażusiak osiągnął swój życiowy sukces.

Trzynasta edycja Erzbergrodeo została uznana za najlepszą. Imprezę śledzilo dwustu sześćdziesięciu dziennikarzy z szesnastu państw, w sektorze VIP-ów zasiadlo czterystu gości, a dwadzieścia tysięcy widzów przez cztery dni z entuzjazmem śledziło tegoroczne Erzbergrodeo. Zawody w Erzbergu uznawane są za najtrudniejsze zawody w enduro. Nas najbardziej cieszy sukces Tadeusza Błażusiaka, przed którym otwiera się niezykle ciekawa kariera.