Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 27

Skąd: kielce

PostWysłany: Śro 16:08, 20 Cze 2007    Temat postu:

Frank Schleck z ekipy Team CSC został zwycięzca czwartego etapu Pro Tourowego wyścigu Tour de Suisse. Na szczycie wzniesienia Triesenberg, Luksemburczyk wyprzedził Rosjanina Władimira Jefimkina i Hiszpana Jose Angela Gomeza Marchante.

Czwarty etap wyścigu dookoła Szwajcarii, kończył się 12 kilometrowym podjazdem o przewyższeniu ponad 1000 metrów. Najlepiej w takim terenie poradził sobie starszy z braci Schlecków jeżdżących w Team CSC - Frank. Na pierwszy atak Luksemburczyka zareagował jedynie Matteo Carrara (Unibet.com), jednak przy ponownym skoku, żaden z zawodników nie był w stanie tego wytrzymać.

Schleck jako pierwszy minął linię mety i został nowym liderem wyścigu. Drugie miejsce na etapie wywalczył Jefimkin (Caisse d'Epargne), a trzecie Marchante (Saunier Duval - Prodir). Mistrz Polski Mariusz Witecki z ekipy Volksbank, był na 4. etapie 65., a w klasyfikacji generalnej plasuje się na 56. miejscu.

gizmo

Posty: 27

PostWysłany: Czw 15:34, 21 Cze 2007    Temat postu:

Robbie McEwen został zwycięzcą piątego etapu wyścigu dookoła Szwajcarii. Australijczyk z ekipy Predictor-Lotto, pokonał na finiszu Włocha Daniele Bennatiego z Lampre-Fondital oraz Niemca Erik Zabel z Team Milram. Liderem pozostał Luksemburczyk Frank Schleck z Team CSC.

Jednym z bohaterów piątego etapu Tour de Suisse był Holender Laurens Ten Dam. Zawodnik ekipy Unibet.com uciekał niemal od początku etapu, by zostać dogonionym na ostatnich kilometrach. W pogoń za Holendrem ruszył Rubens Bertogliati, ale i on podzielił ten sam los.

W momencie dogonienia ucieczki stało się jasne, że o zwycięstwo będą walczyć sprinterzy. Najszybszy okazał się McEwen, który wyprzedził Bennatiego oraz Zabela. Mistrz Polski Mariusz Witecki zajął 64. miejsce, a w klasyfikacji generalnej jest 55.

PostWysłany: Pon 17:31, 30 Lip 2007    Temat postu:

Niemiec Andre Greipel (T-Mobile) wygrał 2 etap kolarskiego wyścigu Dookoła Saksonii (2.1). Jest to drugie zwycięstwo etapowe tego kolarza w tym wyścigu. Drugi był Bjorn Schroder (Milram), a trzeci Nicki Sorensen (CSC). Greipel umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Jedyny startujący Polak Mariusz Witecki (Volksbank) zajął 25 miejsce.

Wyniki 2 etapu:
1 André Greipel (Ger) T-Mobile Team 5.07.40 (39.3 km/h)

PostWysłany: Pon 19:50, 06 Sie 2007    Temat postu: Zmarł Ryan Cox

W wieku 28 lat zmarł południowoafrykański kolarz Ryan Cox (Barloworld). Media poinformowały, że przyczyną śmierci było pęknięcie głównej żyły lewej nogi.

Jak stwierdzili znajomi Coxa, trzy tygodnie temu przeszedł on operację we Francji. Siły regenerował w kraju, ale niespodziewanie w poniedziałek trafił do szpitala w Johannesburgu.

gizmo

Posty: 27

PostWysłany: Nie 13:06, 19 Sie 2007    Temat postu: MORAJKO 4 W PEKINIE

Morajko czwarty w Pekinie

W stolicy Chin - Pekinie odbył się przedolimpijski wyścig "Good Luck Beijing 2007". Najlepszym okazał się Włoch Gabriele Bosiso, a z bardzo dobrej strony zaprezentował się Polak Jacek Morajko, który był czwarty.

W wyścigu wzięło udział blisko 100 zawodników, dla których start w Chinach był rozpoznaniem panujących tam warunków atmosferycznych oraz zapoznaniem się z trasą przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Reprezentacja Polski udała się w składzie: Tomasz Marczyński, Jacek Morajko, Robert Radosz, Tomasz Kiendyś i Jarosław Rębiewski.

Przedolimpijską próbę wygrał Włoch Gabriele Bosiso, wyprzedzając Kazacha Aleksandra Dyczenko oraz swojego rodaka Vicenzo Nibaliego. Jacek Morajko zakończył wyścig na bardzo dobrym czwartym miejscu, a mistrz Polski Tomasz Marczyński był 7.