Forum ...::SAMOTNI::... Strona Główna
Horoskop kwiatowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ...::SAMOTNI::... Strona Główna -> Czary, Magia, Wróżby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 19:50, 16 Kwi 2006    Temat postu: Horoskop kwiatowy


Pomiędzy kartami starych książek, w rodzinnych albumach, można często znaleźć zasuszone kwiaty. Pamiątki jakiegoś spaceru, ważnego spotkania, niekiedy wręcz fragmenty ślubnego bukietu. Takie zasuszone kwiaty były ongiś talizmanem przynoszącym szczęście. W każdym razie wierzyli w nie mieszkańcy francuskiej Prowansji. Właśnie stamtąd ma wywodzić się horoskop kwiatowy, który ludziom urodzonym w poszczególnych okresach (podobnie jak tradycyjny horoskop zodiakalny) przypisuje określone właściwości oraz szczególną opiekę różnych gatunków kwiatów

Goryczka 1- 10 stycznia
Życie ludzi urodzonych pod tym znakiem rozkręca się bardzo powoli. Zaczyna się przeciętnie, albo nawet pechowo, by z czasem nabrać rozpędu, toczyć się od sukcesu do sukcesu. To nie tylko efekt opieki tego kwiatu, ale także pracowitości Goryczek, ich zapobiegliwości oraz szczególnej umiejętności przewidywania konsekwencji własnych działań.

Oset 11-20 stycznia
Ludzie, którymi opiekuje się Oset, są do tej rośliny bardzo podobni. To znaczy kłują, kiedy się do nich zbliżyć. Taka postawa nie jest jednak efektem nienawiści do świata, a raczej nieśmiałości, podejmowanych nieco na wyrost prób samoobrony. Mimo to Osty świetnie realizują się w życiu zawodowym, szczególnie w tych profesjach, które niekoniecznie wymagają bliskiej współpracy z innymi.

Nieśmiertelnik 21 - 31 stycznia
Wbrew dość ponurej nazwie swego patrona, człowiek urodzony pod wpływem Nieśmiertelnika lubi prowadzić wesołe, rozrywkowe życie. Ma z reguły dobry humor, jest pogodny, co ułatwia mu odnoszenie sukcesów oraz nawiązywanie kontaktów. Z reguły są to jednak kontakty dość powierzchowne, bowiem powodowany daleko posuniętą nieufnością Nieśmiertelnik rzadko wyróżnia innych prawdziwie głęboką przyjaźnią.

Jemioła 1 - 10 lutego
Jemioła to pasożyt wegetujący dzięki swoim żywicielom. Ludzi spod tego znaku oczywiście trudno nazwać pasożytami, tym niemniej łączy ich z patronem umiłowanie wędrówek i zmian, skłonność do poszukiwania coraz to nowych wrażeń. Wyrastają tam, gdzie ich nie posiali, naraz znikają. Bywa to uciążliwe, zwłaszcza dla ich partnerów, którzy ni stąd ni zowąd mogą zostać porzuceni.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez natalia dnia Wto 15:26, 02 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 22:57, 16 Kwi 2006    Temat postu:


Kosmea 11 - 19 lutego
Fantazja. Wyobraźnia. Marzenia. Te sfery dominują w życiu osób urodzonych w drugiej dekadzie lutego. Chcieliby coś zmienić, zrobić coś niekonwencjonalnego, chociaż z reguły to się im nie udaje. Ale porażki, które jednak porażkami w gruncie rzeczy nie są, nie sprawiają im najmniejszej przykrości. W końcu zawsze można pomarzyć o czymś innym, jeszcze ciekawszym.

Mimoza 20 - 28/29 lutego
Mimoza to symbol delikatności, jej liście kurczą się pod dotykiem ręki. Ludzie-Mimozy również są bardzo delikatni, niepewni siebie, nawet swoich oczekiwań i pragnień. To bardzo utrudnia im funkcjonowanie w świecie, zwłaszcza w sferze emocjonalnej. Kluczą, szukają, próbują, wycofują się. I czasem pozostają samotni...

Mak 1- 10 marca
Mak to dusza towarzystwa. Lubi wielki świat, przyjaciół, artystyczną atmosferę. To mu imponuje, w takich miejscach czuje się najlepiej. Nie lubi się wysilać, nie przepada za pracą, obowiązkami, rutyną codzienności. Ale mimo tego daje sobie w życiu radę, na co inni patrzą z podziwem, niekiedy wręcz z zazdrością.

Lilia 11 -20 marca
Słabe i delikatne Lilie idą przez życie z wielką ostrożnością. Przede wszystkim brak im pewności siebie. Z trudnością podejmują decyzje, wątpiąc we własne siły, a nawet w zdolność do właściwej oceny sytuacji. Takie działanie z reguły ma opłakane skutki, niekiedy okazuje się jednak, że brak decyzji jest dobrą decyzją.

Tojad 21 -31 marca
Tojad to roślina trująca. Ludzie-Tojady co prawda tacy nie są, ale pewne ich cechy przynoszą podobne skutki. Przede wszystkim nadmierna wiara w siebie, w swoje możliwości, a zwłaszcza w nieomylność. Czasem słono za to płacą, na przykład zrażając sobie innych, co w efekcie osłabia efekty ich działania. Ale, co oczywiste, nie chcą się zmienić. Bo wierzą tylko w siebie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 13:18, 17 Kwi 2006    Temat postu:


Geranium 1 -10 kwietnia
Optymizm. Wola działania. I wiara we własne siły. Czyli to, co w sporcie określa się mianem: "ciąg na bramkę". To najbardziej typowe cechy urodzonych na początku kwietnia. Obdarzonych w dodatku wielką przychylnością losu, pozwalającą im bez wysiłku wychodzić z najtrudniejszych sytuacji.

Hortensja 11 - 20 kwietnia
Dobry charakter. Czyli to, co inni cenią w człowieku najbardziej. Właśnie jest on typową cechą Hortensji. Na Hortensję można liczyć, z Hortensją można i warto się przyjaźnić. Nie zawiedzie, nie będzie czyniła złośliwych uwag, nie będzie pouczać. Zdaje sobie sprawę z własnych słabości i dlatego stara się nie zauważać ich u innych ludzi.

Dalia 21 - 30 kwietnia
Konsekwentna, wręcz uparta. Osiąga wszystko, co sobie zamierzyła. Lubi dominować nad otoczeniem, lubi być podziwiana, lubi czasem wręcz porządzić. Sporą wagę przywiązuje do wartości materialnych, które są jednak dla niej jedynie środkiem do osiągania najważniejszych celów. Może stać się silnym oparciem dla mniej zdecydowanego życiowo partnera.

Konwalia 1- 10 maja
Pozornie skromna, w rzeczywistości bardzo wyrafinowana. W zasadzie docenia urok prostoty, chociażby wakacji pod namiotem, zna jednak wartość pięknych przedmiotów, dobrego towarzystwa, wielkiego świata. Trudno ją zadowolić. Ale na przykład zaproszenie na wakacje na egzotycznych wyspach może odnieść błyskawiczny skutek.

Kaczeniec 11 -21 maja
Prosty, polny kwiat. Szczery w uczuciach, szukający w ludziach ich najlepszych cech. Skory do kompromisu, stroniący od wszelkich konfliktów. Kaczeńce są prostolinijne. Dążą do celów prostymi drogami, głównie dlatego, że decyzje podejmują po głębokim namyśle. Można im zaufać, można na nie liczyć w trudnych chwilach.

Margerytka 22 -31 maja
Nieco powierzchowna, ale pełna uroku. W kontaktach towarzyskich wręcz fascynująca, nie potrafiąca jednak (do czasu...) głębiej się zaangażować. Przez życie przechodzi bez specjalnych problemów, głównie dzięki życzliwości losu, przypuszczalnie poddającego się jej urokowi i - podobnie jak wielu ludzi - nie mogącego jej niczego odmówić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 13:38, 17 Kwi 2006    Temat postu:


Dzwoneczek 1 - 11 czerwca
Nieco rozkojarzony, zajmujący się wieloma rzeczami na raz. Efektowny, ale niezbyt skuteczny w działaniu. Dzwoneczek to raczej typ intelektualisty, artysty niż menedżera. Interesuje się wszystkim, co niekonwencjonalne, a takie zainteresowania utrudniają osiąganie sukcesów w realnym świecie. Potrafi jednak zaimponować innym.

Stokrotka 12 - 21 czerwca
Nikogo nie powinna zmylić jej - pozorna - zwyczajność. Stokrotka lubi ruch i odmianę, codzienność ją bardzo męczy. Także w miłości, więc jej partnerzy muszą wykazywać się sporą inicjatywą. Zwłaszcza, jeśli chcą Stokrotkę zatrzymać na dłużej. A warto. U jej boku każdy może poczuć się naprawdę wspaniale.

Tulipan 22 czerwca - 1 lipca
Trudny w przyjaźni, otaczający się barierą, którą nie każdemu uda się pokonać. Taki jest Tulipan w kontaktach z innymi. W dodatku zmienny, poddający się bardzo różnym, często przeciwstawnym nastrojom. I to w rytmie, którego nijak nie da się przewidzieć. Ale wyrozumiały partner może liczyć na niego w każdej sytuacji.

Lilia wodna 2 - 12 lipca
Lilie wodne wiodą życie, które ktoś inny uznałby za trudne i wymagające wiele - niepotrzebnego - wysiłku. Ludzie spod tego znaku jednak inaczej nie potrafią. Pełni wątpliwości, wycofują się niekiedy w pół drogi. Innym razem sami komplikują sobie proste sprawy. Zawsze niepotrzebnie tracą czas i energię. Ale efekty ich działań, o ile takowe się pojawią, bywają godne zazdrości.

Fiołek 13 - 23 lipca
Nieśmiały. Pełen wątpliwości. Czasem wręcz tchórzliwy. Taki jest Fiołek - wrażliwy, nieco przeczulony na swoim punkcie, niechętnie podejmujący jakiekolwiek ryzyko. Nade wszystko ceni spokój, to, co zna, co jest dla niego codziennością. Dlatego może być wspaniałym kandydatem dla partnera szukającego stabilizacji, a jednocześnie potrafiącego dać Fiołkowi oparcie.

Dzika róża 24 lipca - 2 sierpnia
Natura trochę - nomen omen - dzika. Lubiąca mocne efekty, intensywne życie, zmieniające się doznania. Błyszczy w towarzystwie, uwielbia zabawy, najlepiej ekskluzywne. Potrafi podjąć ryzyko, dla samej przyjemności i wrażenia, jakie może wywołać u przyjaciół. Ale prawie zawsze los jej sprzyja, co umacnia ją w wierze w swoje możliwości.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 13:47, 17 Kwi 2006    Temat postu:


Słonecznik 3 - 12 sierpnia
Piękny, ale i praktyczny. To dwie, pozornie sprzeczne, cechy tego znaku. Ludzie-Słoneczniki wyrastają ponad przeciętność, odnoszą sukcesy, aczkolwiek nie przez wszystkich są lubiani. Jak wszyscy odbiegający od standardów, wyróżniający się z tłumu. A ich praktycyzm sprawia, że nie zawsze odnoszą sukcesy w miłości. Tu potrzeba nieco fantazji, odrobiny szaleństwa...

Róża 13 - 23 sierpnia
Pewna siebie, zdająca sobie sprawę z własnej atrakcyjności. O wręcz królewskich manierach i takim samym poczuciu własnej wartości. Róża chce być doceniana i dopieszczana. Chce, wręcz musi, dominować. W każdej sferze życia. Od miłości po prozaiczne zajęcia zawodowe. Jeśli chce się zająć w jej życiu miejsce na dłużej, trzeba się tym oczekiwaniom podporządkować

Hibiskus 24 sierpnia - 2 września
Spokojny, opanowany, potrafiący wysłuchać przedstawianej mu argumentacji i pogodzić pozornie sprzeczne interesy czy opinie. Właśnie za to jest ceniony, obdarzany zaufaniem, często piastuje odpowiedzialne stanowiska, zwłaszcza pochodzące z wyboru. Nie dba o swoje interesy, w każdym razie nie stawia ich przed interesem publicznym.

Goździk 3 - 12 września
Pewny siebie i swoich racji, niekiedy aż do przesady. Oczywiście często zdarza się, że ma słuszność, ale nie zawsze przeciwnicy chcą się z tym pogodzić. On nie chce ustąpić, polemiści nie są skłonni przyznać mu racji. I konflikt gotowy. Dlatego Goździk, choć w głębi duszy przez większość ludzi szanowany, nie zawsze jest lubiany. To cena, jaką płaci się za szczerość

Aster 13 - 22 wrzesnia
Naiwny. Łatwowierny. Dający się wykorzystywać. Takim w każdym razie widzą go bliźni, korzystający z jego usług. Ale Aster robi to, co robi, ponieważ uważa takie postępowanie za słuszne. Już taką ma naturę, lubi ludzi i lubi im służyć. Często płaci za to wysoką cenę, co w niczym nie zmienia jego poglądów i zasad.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 13:59, 17 Kwi 2006    Temat postu:


Wrzos
23 września - 3 października

Wrzos to tak zwany porządny człowiek. Szanujący innych, niekiedy aż do przesady. Nikogo nie zrani. Nikogo nie urazi. Nawet wtedy, kiedy należałoby wyrąbać prawdę w oczy. Po prostu - wierzy w człowieka. To znaczy wierzy, że inni też są porządnymi ludźmi. Nawet wtedy, kiedy sprawiają mu zawód.

Kamelia
4-13 października

Spokojna. Nie poddająca się uczuciom. A jednocześnie potrafiąca tonować emocje, jakimi miotani są bliscy jej ludzie. Dlatego wszyscy chętnie szukają jej towarzystwa, szukają u niej pociechy, chociażby dobrego słowa. Za tę sympatię płaci niekiedy brakiem szczęścia w miłości. Ostatecznie w tej sferze życia zdolność wywoływania silnych emocji bywa atutem.

Bez
14-23 października

Samotnik. Nad towarzystwo ludzi, także swoich bliskich, przedkłada swe życie wewnętrzne, jedyne tak naprawdę godne uwagi. Bywa artystą, naukowcem, filozofem. Umysł analityczny, nieco zdystansowany w stosunku do świata. Często bywa tym, co określa się mianem: arbiter elegancji. Nie tylko zewnętrznej, ale przede wszystkim duchowej.

Frezja
24 października - 2 listopad

Delikatna, na pozór, Frezja to osoba miotana sprzecznymi emocjami. Bywa spokojna, wręcz cyniczna, w mgnieniu oka może jednak przekształcić się w wulkan. Obcowanie z Frezją wymaga elastyczności, czasem wręcz samozaparcia. Wyobraźmy sobie starcie dwóch wyrafinowanych cyników, albo, nie daj Boże, wulkanów...

Orchidea
3-12 listopada

Konsekwentna. Pewna siebie. Rzadko zbacza z raz obranej drogi. I słusznie. Orchideom nie tylko sprzyja los. Skuteczność działania zapewnia im także wręcz nadprzyrodzona umiejętność przewidywania. Zarówno swoich działań, jak i reakcji innych ludzi. Czasem ich pewność siebie bywa denerwująca. Z reguły jednak warto im zawierzyć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 14:07, 17 Kwi 2006    Temat postu:


Piwonia
13-22 listopada

Brat-łata. Czyli ktoś, kto potrafi być wiernym przyjacielem. W dodatku sympatycznym, potrafiącym poświęcić się dla innych. Jest lubiana i szanowana. Nawet przez tych, którzy ją cynicznie wykorzystują. Na przyjaźni z Piwonią można skorzystać. Ale czyjś zysk nie musi być dla Piwonii stratą. Ona po prostu lubi ludzi...

Gladiola
23 listopada - 2 grudnia

Podstawową cechą ludzi spod tego znaku jest niezależność. Nie lubią narzuconej z zewnątrz rutyny. Jednak zmotywowani wewnętrznie, przekonani do jakiegokolwiek działania, potrafią zadziwić. Gladiolami można sterować, wymaga to jednak stosowania form wyrafinowanych. Jakakolwiek próba zmuszenia ich do aktywności napotyka spory opór.

Mniszek lekarski
3-12 grudnia

Codzienność napawa go obrzydzeniem. Zamiast działać, woli planować. Marzenia pochłaniają Mniszka bardziej niż ich realizacja. Zwykłe sprawy nie potrafią zaprzątnąć jego uwagi, czego zresztą nie kryje. Jego nadmierna szczerość skutkuje często kłopotami natury towarzyskiej. Łatwo zrobić mu krzywdę

Lotos
13-22 grudnia

Ruchliwy, szukający niekonwencjonalnych wrażeń. Nie ceni spokoju ogniska domowego, niestały w uczuciach. A jednocześnie pełen uroku, pociągający dla płci przeciwnej, jak wszyscy wyrastający ponad normę, poza codzienność. Nie odnosi wielkich sukcesów w sprawach wymagających konsekwencji i poświęcenia. Ale sukcesy w zasadzie go nie interesują.

Szarotka
23-31 grudnia

Na pozór sprawia wrażenie nader niekorzystne. Pozbawiona fantazji, skoncentrowana na sprawach przez wielu ludzi uważanych za banalne. W rzeczywistości solidna, godna zaufania. Dająca oparcie. To ważne, zwłaszcza w związkach uczuciowych. Oczywiście dla tych, którzy szukają kogoś na całe życie. Tutaj trudno wyobrazić sobie kogoś lepszego niż ona.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 11:20, 26 Kwi 2006    Temat postu:

Tajemnicze właściwości kwiatów od dawna fascynowały astrologów i filozofów. Już ludy pierwotne przypisywały im magiczne znaczenie. Ponoć pierwszy horoskop kwiatowy pochodzi z mitycznej Atlantydy. Astrolodzy zamieszkujący ten zatopiony ląd opracowali wróżby, w których połączyli rytm pór roku z wyglądem ludzi. Na nasze zachowanie mają wpływ nie tylko gwiazdy, ale także kolor oczu i włosów. Data urodzenia ściśle określa, jaki kwiat ci towarzyszy. Ale to za mało, by scharakteryzować twoją osobowość i podać prognozy na przyszłość. Odszukaj również swój kolor włosów i oczu - wtedy określisz, jakim jesteś "podtypem" kwiatu. Dopiero wówczas odczytasz swój prawdziwy kwiatowy horoskop.
Oczy i włosy mówią o charakterze człowieka.
Według mistrzów z Atlantydy wygląd zewnętrzny oznacza wewnętrzne dążenia. Kolor włosów i oczu opowiada o dominujących cechach osobowości.
Tak więc:

Oczy: niebieskie (szare)
Włosy: blond Powietrze
Oczy: zielonkawe
Włosy: blond Powietrze

Oczy: niebieskie (szare)
Włosy: rude Woda
Oczy: zielonkawe
Włosy: rude Woda

Oczy: niebieskie (szare)
Włosy: brązowe Ogień
Oczy: zielonkawe
Włosy: brązowe Ogień

Oczy: niebieskie (szare)
Włosy: czarne Ziemia
Oczy: zielonkawe
Włosy: czarne Ziemia


Oczy: bursztynowe
Włosy: blond Powietrze
Oczy: brązowe/czarne
Włosy: blond Powietrze

Oczy: bursztynowe
Włosy: rude Woda
Oczy: brązowe/czarne
Włosy: rude Woda

Oczy: bursztynowe
Włosy: brązowe Ogień
Oczy: brązowe/czarne
Włosy: brązowe Ogień

Oczy: bursztynowe
Włosy: czarne Ziemia
Oczy: brązowe/czarne
Włosy: czarne Ziemia


Ziemia - Praktyk To człowiek czynu. Każdy zamysł doprowadza do końca. Jest otwarty na zmiany w życiu.
Ogień - Awanturnik Człowiek o silnej woli, ciągle myślący o nowych przedsięwzięciach, kreatywny. Przywódca i zdobywca. Bywa odkrywcą, naukowcem, wynalazcą lub artystą.
Woda - Romantyk Marzyciel, kieruje się w życiu uczuciami. Czuły i pełen fantazji. Łatwo przystosowuje się do każdej sytuacji, bezkonfliktowy.
Powietrze - Idealista Ciągle kształci swój umysł. Lubi czytać, dyskutować, chętnie przemawia publicznie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 12:03, 26 Kwi 2006    Temat postu:

Odszukaj datę urodzenia:
WIOSNA
2-21 marca - Narcyz
Narcyz
Kto urodził się pod tym znakiem, łatwo daje sobie rade z przeciwnościami losu. Ludzie - Narcyzy są naturami radosnymi. Rzadko tracą panowanie. W tym co robią łatwo osiągają to, co sobie zamierzyli. Ludzie chętnie pomagają Narcyzom. Pozytywny stosunek do życia, umiejętność odnalezienia jasnego punktu w każdej sytuacji robi z nich zwycięzców. Nigdy nie martwią się "na zapas".
Z Narcyzem dobrze się czyją: Aster, Piwonia, Mak i Irys.
Narcyz-Ziemia
Nie lubi zmieniać miejsca pobytu. Miłość i partnerstwo mają dla niego duże znaczenie. Bo tylko z właściwym człowiekiem u boku Narcyz-Ziemia rozwija swe zdolności. We wszystkim co robi bez trudu osiąga cel. Czasem z ukrycia pociąga za sznurki i za plecami innych niepostrzeżenie realizuje plany. Walczy otwarcie, ale gdy nie widzi innych możliwości - wówczas jest niezbędny i nie przebiera w środkach.
Narcyz-Ogień
Odznacza się ogromną siłą woli. Poszukuje tego, co nieznane, ale nie jest idealistą! Twardy jak diament, ognisty Narcyz nie zraża się bowiem przeciwnościami. To dotyczy także miłości. Jeśli nie osiąga celu, nie traci zapału. Ma rozległe zainteresowania, lubi poszaleć. Jest świetnym kochankiem. Czasem brakuje mu odwagi, ale szybko podnosi go na duchu jego wewnętrzna siła.
Narcyz-Woda
Nie lubi niczego zmieniać. Ceni harmonię i dobry humor. Ma duszę artysty, więc często wybiera zawód tancerza, pisarza czy aktora. Nie dba jednak o sławę i pieniądze. Jest obowiązkowy, ale gdy się bawi, swoją wesołością potrafi zabawić całe towarzystwo. Porywający kochanek, który ciągle sprawia partnerowi romantyczne niespodzianki i spontanicznie wyznaje miłość.
Narcyz-Powietrze
W życiu szuka sposobów, aby urzeczywistnić swoje pomysły i ideały. Często ukrywa swoją wiedzę. Bardzo wytrzymały. Aktywny aż do późnej starości. Dlatego ważny jest dla niego partner, który go wspiera, ale nie wywiera nacisku. Narcyz-Powietrze musi mieć dużo swobody. Wtedy osiągnie sukces

22 marca - 20 kwietnia - Fiołek

Jego atutem jest wrażliwość. Fiołek umie troszczyć się o innych, nie oczekując niczego w zamian. Może sprawiać wrażenie lękliwego, ale to tylko pozór. Dobrze radzi sobie sam. Nie potrzebuje pomocy silnego partnera, choć jest mu bezgranicznie wierny. Z przyjaciółmi jest na dobre i złe.
Fiołki najlepiej rozumieją Chryzantemy, Orchidee, Gwiazdy Betlejemskie i Róże.
Fiołek-Ziemia
Osiąga w życiu wiele. Jest otwarty i prostolinijny, uczuciowy, dyskretny i lojalny. Ma poczucie godności. Umie też dochować tajemnicy. W miłości daje z siebie wszystko, a dla rodziny poświęca się bez reszty. Może się zdarzyć, że Fiołek-Ziemia straci grunt pod nogami. Zarzuca wtedy sobie zbytnią pobłażliwość, a otoczeniu, że poświęca mu za mało uwagi. Nie znosi niewierności i obłudy. Gdy ktoś tak postąpi, straci na zawsze jego przyjaźń.
Fiołek-Ogień
Ognisty Fiołek jest zdolny i wytrwały, ale także nieśmiały i delikatny. Kwitnie w twórczej atmosferze. Potrzebuje swobody, także aprobaty. Chętnie nawiązuje nowe znajomości. Nie lubi stabilizacji, a monotonna praca jest dla niego nie do zniesienia. Często zmienia zawody. Ceni stałego partnera, ale pozwala sobie na skoki w bok.
Fiołek-Woda
Jest pociągający i piękny, delikatny i tajemniczy, wrażliwy i nieprzystępny. Ten, komu się uda, zdobyć Fiołka-Wodę, będzie miał partnera lub przyjaciela na całe życie. Ale gdy Fiołek zostanie zraniony lub oszukany, zamyka się w twardej skorupie. Aby uchronić się przed rozczarowaniami, szuka partnera o podobnym usposobieniu. Jeśli go nie znajdzie, zostaje samotnikiem. Fiołek-Woda spełnia się najlepiej w pracy wymagającej poświęceń.
Fiołek-Powietrze
To marzyciel. Ma wiele współczucia dla innych. Wrażliwy i mądry, nie potrafi jednak wcielać swoich idei w życie. Rzadko okazuje serdeczność. I choć jest otoczony ludźmi, nie ma prawdziwych przyjaciół. Fiołek-Powietrze wymaga wiele od siebie i od innych. Gdy uda mu się zaakceptować siebie, rozwija najlepsze cechy: wielkoduszność i szlachetne serce.

21 kwietnia - 10 maja - Bez

Ten człowiek zaprowadzi porządek nawet w największym chaosie. Pragnie, aby wszystko wokół niego było estetyczne. Ludzie-Bzy są aktywni i twórczy. Bywają artystami, architektami, fotografami. Towarzyscy - mają rozległy krąg przyjaciół, dla których chętnie organizują przyjęcia.
Z Bzem szczególnie dobrze żyją :Lilie , Krokusy , Powojnik oraz chryzantemy.
Bez-Ziemia
Najbardziej ze wszystkich Bzów ceni piękno i harmonię. Wszystko wokół musi być wypielęgnowane i czyste. Chciałby zmienić cały świat na lepszy. Jest prawdziwym znawcą sztuki. W miłości nie dopuszcza, aby miłość zawładnęła nim bez reszty. Utrata kontroli nad sobą jest dla niego nie do pomyślenia
Bez-Ogień
Ma wyrobiony smak i swoje upodobania estetyczne narzuca innym. Pod tym względem to despota. Powinni o tym pamiętać ci, którzy wybrali ognistego Bza na partnera życiowego. Jeśli jednak przy nim wytrzymają i ujarzmią jego naturę, zadufany Bez może stać się człowiekiem zrównoważonym i wyrozumiałym.
Bez-Woda
Często pisze wiersze, których nikt nie chce drukować. Chętnie prowadzi dzienniki i zakłada albumy z fotografiami, którymi zamęcza rodzinę oraz przyjaciół. Obdarzony wrażliwością, pragnie ulepszać świat. Rozpoczyna od siebie, bo chce dawać dobry przykład. Jest najszczęśliwszy, kiedy może działać twórczo - choćby we własnym ogrodzie Źle znosi stałe związki - nie można więc wymagać od niego wierności. Zakochuje się zawsze od pierwszego wejrzenia i ciągle wierzy, że to ostatni raz.
Bez-Powietrze
Lubi jasne sytuacje i trzeźwe podejście do życia. Nie znosi głupoty. Porywa innych elegancją i dowcipem. A gdy jego ostry język czasem ludzi urazi, kwituje to błazeńskim humorem. Może być miłym współpracownikiem albo szefem. Wszechstronnie uzdolniony, myśli precyzyjnie i logicznie. Była wspaniałym doradcą. W miłości uparty i stały, wiernie trwa w jednym związku. Zbyt poważnie traktuje samego siebie, dlatego życie z nim nie jest łatwe. Pedantyczny i zarozumiały, wie wszystko najlepiej.
11 - 31 maja - Konwalia
Odpowiedzialnie bronić słusznej sprawy - to główny cel Konwalii. Chce w życiu zajść daleko. Wierna swoim przekonaniom nie ugina się pod naciskiem innych.
Potrafi przezwyciężyć swe słabości. Romantyczna i szlachetna Konwalia nie pozwala jednak sobą kierować i niełatwo ulega emocjom. Może być znakomitym sprzymierzeńcem polityka, choć bardzo rzadko występuje na scenie politycznej.
Konwalie lubią towarzystwo: Orchidei ,Irysa , Rózy, Chryzantemy i Maku oraz Lilii .
Konwalia-Ziemia
Jest szlachetna i wytrwała. Rozsądek łączy z wielkim zapałem, dzięki któremu może przenosić góry. Te cechy sprawiają, że osiąga sukces. Nie może jednak brać na siebie zbyt wiele! Pracuje bardzo dużo i bez ograniczeń. Dlatego potrzebuje partnera, który potwierdzi, że postępuje słusznie i dopilnuje, żeby często odpoczywała. Skromna Konwalia-Ziemia jest w stanie dokonywać cudów dla innych, a sama zwykle pozostaje w cieniu. Chętnie pomaga potrzebującym.
Konwalia-Ogień
Nikomu nie odmawia pomocy, nawet jeśli zadanie jest niebezpieczne. Dusza i ciałem chciałaby poświęcić się jednemu celowi w życiu. Spełnia się w zawodach wymagających dużego zaangażowania - lekarza, policjanta, pracownika socjalnego. W miłości jest wierna partnerowi i nigdy w niego nie wątpi. Ale kto zawiedzie jej lojalność, tego odrzuci na zawsze.
Konwalia-Woda
Jest najbardziej romantyczna wśród Konwalii. Egzaltowana, trochę zarozumiała, narzuca innym swoje zdanie. Często wyolbrzymia trudności, które napotyka na swojej drodze, by później rozczulać się nad sobą. Powinna rozwijać zdolność trzeźwego myślenia. Uczciwość nie idzie u niej w parze z odpowiedzialnością. Często zapomina o swoich obowiązkach. Za to od partnera oczekuje miłości oraz poświęceń. Dla siebie natomiast rezerwuje swobodę.
Konwalia-Powietrze
Wciąż stawia podstawowe pytania i wciąż szuka na nie odpowiedzi w religii, filozofii i literaturze. Nieustannie pogłębia także swoją wiedzę. Wiele wymaga od siebie i nie znosi kompromisów. Podobną poprzeczkę ustawia też przyjaciołom. Od partnera oczekuje wsparcia i poświęceń. Pragnie, aby uczestniczył w jej poszukiwaniach sensu życia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 12:44, 26 Kwi 2006    Temat postu:

Odszukaj date urodzenia.
LATO
1-23 czerwca - Piwonia
Ludzie spod tego znaku są pełni sprzeczności. Często zaskakują otoczenie. Piwonie są elokwentne i szarmanckie, ale także wrażliwe, pełne obaw. Lubią odnosić sukcesy. Pociąga je także życie w samotności. Piwonia często łączy wrodzoną delikatność z ostrożnością. Wówczas jej osobowość staje się fascynująca - szczególnie dla płci przeciwnej.
Z Piwonią łatwo zaprzyjaźniają się :Narcyzy ,Bzy , Astry ,Gwiazdy Betlejemskie .
Piwonia-Ziemia
Dobrze radzi sobie ze sprzecznościami swojej natury. Jest praktyczna zdolna do kompromisów i bardzo wytrwała. Dąży do uporządkowanego życia. Potrafi zrezygnować z tego czego nie potrafi osiągnąć. Przed rozczarowaniem chroni ją humor i zręczność. W miłości musi być rozumiana. Jak wszystkie Piwonie, jest uzdolnionym mówcą. Ale w sprawach sercowych pozostaje nieśmiała.
Piwonia-Ogień
Rzadko umie godzić swoje uczucia. Chciałaby zdobywać i zachwycać, a jednocześnie ukryć się przed światem. Jest bezradna wobec tych sprzeczności. Jej otwarte serce nie akceptuje ograniczeń. Czasami gwałtowna, jest wyrozumiałym partnerem.
Piwonia-Woda
Chciałaby wszystkich kochać i być kochana. Nie chce rzucać się w oczy ani wzbudzać zazdrości, ale pragnie, aby ją podziwiano. Flirtuje często i z dużym wdziękiem, prawie zawsze osiągając cel. W sprzyjających warunkach Piwonia przynosi bliźnim miłość i uznanie. Potrafi żyć w zgodzie ze sobą. Jest wiernym partnerem i cenionym kolegą.
Piwonia-Powietrze
Pragnie by doceniono jej zalety intelektualne. Jest dobrym mówcą, ale nie lubi się sprzeczać z ludźmi, których kocha i poważa. Dąży do niezależności. Potrafi wznieść się wysoko i w wielu dziedzinach okazuje się geniuszem. Do miłosnych związków wnosi ciepło i poetycki wdzięk.
24 czerwca - 11 lipca - Orchidea
Wolność i niezależność są dla ludzi-Orchidei najważniejsze. Aby znalazła szczęście, musi przezwyciężyć swój strach przed nieznanym. Urodziła się, aby żyć w bogactwie i luksusie. Kocha wszystko, co piękne i potrafi się tym cieszyć. Potrzebuje obrony i opieki innych. Ma powodzenie w miłości i lekko przechodzi przez życie.
Orchidea najlepiej dogada się z Konwalią ,Fiołkiem , Krokusem, Powojnikiem , Rozą .
Orchidea-Ziemia
Nieświadomie oczekuje od życia hołdów i zachwytów. Wierzy, że wszystko powiedzie jej się inaczej, jest rozczarowana i traci głowę. Ale praktyczna Orchidea jest silna. Dlatego w sytuacjach kryzysowych odnosi sukcesy. Potrafi w ostatniej chwili uratować zagrożony związek miłosny. W życiu szuka wygody i luksusu, ale nie przestaje się rozwijać.
Orchidea-Ogień
Jest wyjątkowo niesforna: może być błyskotliwa i urocza, a za moment wpaść w bardzo zły humor. Nie umie się zdecydować czy woli robić wszystko sama, czy przyłączyć się do grupy. Orchidea-Ogień najlepiej rozwija się w samodzielnych zawodach, przy których wykorzystuje zmysł piękna. Bywa artystą, dekoratorem wnętrz, albo ... fryzjerem. Ma też talenty organizatorskie. Wówczas może wybrać zawód pilota.
Orchidea-Woda
To romantyczka, najwierniejszy partner w miłości, najwierniejszy partner w miłości. Kochają ją zwierzęta, a jako ogrodnik odnosi sukces. Pragnie by obchodzono się z nią delikatnie i otaczano opieką, ale aby uniknąć kłótni gotowa jest ograniczyć swoje wymagania. Powinna bardziej dbać o siebie i nie zgadzać się na wszystko. Orchidea-Woda zwykle bardziej jest zainteresowana związkami z ludźmi niż karierą.
Orchidea-Powietrze
Łączy zewnętrzne piękno z bystrą inteligencją. Nic dziwnego, że często wzbudza zazdrość! Od wczesnych lat jest niezależna w sądach. Robi to, co uważa za słuszne. Bywa wspaniałym dyplomatą. W miłości konsekwentnie dąży do celu. Gdy zdobędzie partnera jest wierna, ale i bezkompromisowa
12 lipca - 5 sierpnia - Lilia
Lilie są bardzo skryte. Zazwyczaj nie zależy im na uznaniu innych - oparcie znajdują ... w sobie. Spokojnie i wyważone w sądach - poważnie podchodzą do życia, przyglądając mu się z pewnym dystansem. Lilia to idealny typ "sprawiedliwego władcy". Ceni stałe wartości. W miłości delikatna i gotowa do poświęceń, oczekuje od partnera wierności i szczerości. Dzielnie znosi niepowodzenia. Na Lilie można liczyć w każdej sytuacji!
Lilia najlepiej czuje się z Krokusem, ale też z Gwiazdą Betlejemską ,Bzem , Powojnikiem, Chryzantemą , oraz Konwalią
Lilia-Ziemia
Trudno wyprowadzić ją z równowagi. Nawet całkowite niepowodzenia przyjmuje ze stoickim spokojem i uśmiechem. Swoją równowagą i opanowaniem bezwiednie wprawia innych w podziw. Lilia-Ziemia ma silny instynkt rodzinny, jest więc znakomitym partnerem na całe życie.
Lilia-Ogień
To istota targana sprzecznościami, odważna pełna temperamentu, naładowana energią i ... zarazem zimna. Ma zawsze własne zdanie i bardzo osobisty sposób patrzenia na świat. Chce zachwycać otoczenia, ale trzyma je na dystans. Cele, które przed sobą stawia są zwykle nie osiągalne. W miłości wymagająca. Gdy zaufa partnerowi - otwiera się i rozkwita!
Lilia-Woda
Jest najromantyczniejsza i najczulszą ze wszystkich Lilii. Bardzo delikatna, w obawie przed zranieniem chowa się we własnej skorupie. Ale naprawdę szczęśliwa będzie tylko wtedy, kiedy nauczy się okazywać uczucie. Jeśli się otworzy, wszystko może osiągnąć! Ta Lilia jest zrównoważonym i oddanym partnerem lub partnerką.
Lilia-Powietrze
Jej cele sięgają gwiazd. Trudno za nią nadążyć. I chociaż kocha towarzystwo, często bywa samotna. Ma talent przywódczy, ale zwykle go nie wykorzystuje, ceniąc nade wszystko spokój. Mądra Lilia wszystko dokładnie rozważa. Niestety w miłości zaczyna się nudzić, kiedy tylko osiągnie stabilizację!
6-28 sierpnia - Mak
Żyje intensywnie. Tryska pomysłami i szybko je realizuje. Swoja pasja szybko zaraża innych. Nuda jest dla niego zabójcza. Lubi ryzyko i chętnie podejmuje trudne przedsięwzięcia w pracy. Jego zachłanny stosunek do życia sprawia, że jest bardzo atrakcyjny w oczach płci przeciwnej. Obdarz uczuciem gorącym i namiętnym i tego samego oczekuje. Miłością rozkoszuje sie tym bardziej, im bardziej jest zakazana.
Dla Maków są wskazane związki z Astrami, Narcyzami, Konwaliami i Powojnikami.
b]Mak-Ziemia[/b]
Nieco spokojniejszy od innych Maków. Bardzo długo rozważa swoje zdanie, zanim je wypowie. Wytrwały w dążeniu do celu, gotów jest zapłacić każda cenę, żeby osiągnąć sukces. Niepowodzenia wytrącają go z równowagi. Jest wierny swoim ideałom i partnerowi. Nie znosi ograniczania wolności!
Mak-Ogień
Wszystkiego chce doświadczyć. Nie znosi jakiegokolwiek przymusu, więc zrywa pęta, które go krępują. Partner musi uważać: ognisty Mak często opuszcza domowe pielesze w poszukiwaniu "nowego"! Czasem jednak wraca, aby w ciepłym kącie opowiadać o swoich przeżyciach ...
Mak-Woda
Delikatny, zmysłowy i zarazem marzycielski. Jest bardzo pociągający dla płci przeciwnej. Ale straci go ten, kto będzie próbował Za bardzo ograniczyć jego wolność. Mając dużo swobody, może być wesołym i oddanym towarzyszem. W miłości nieco gwałtowny, jako osoba dojrzała, bywa świetnym doradcą.
Mak-Powietrze
Jest awanturniczy, niespokojny duch ciągle podąża naprzód. Może szokować otoczenie swoim błazeńskim humorem lub niezwykłym hobby. Potrzebuje towarzystwa: chce zachwycać i zapalać do swoich niesamowitych pomysłów. Dlatego powinni pracować w grupie. Uwielbia ryzyko i często uprawia niebezpieczne sporty. Pierwotnie wybiera partnera, który zupełnie do niego nie pasuje.
29 sierpnia - 23 września - Róża
Bez reszty zatraca się w miłości. Przed wybranym człowiekiem całkowicie się otwiera. Róża jest wspaniałą, namiętną kochanką. Zwykle szuka partnera zdolnego do podobnej miłości. Fascynuje ja pokonywanie przeszkód, a wtedy zwycięstwo napawa ją ogromną rozkoszą.
Najlepszymi partnerami dla Róży są Orchidea, Lilia, Konwalia, Aster i Fiołek.
Róża-Ziemia
Urodzona optymistka. Każdą przeciwność umie wykorzystać na swoją korzyść. Lubi wyzwania, jakie często stawia przed nią życie, bo wtedy może się wykazać swoimi niezwykłymi zaletami. Cieszy się zaufaniem i przyjaźnią wielu ludzi - każdy chce być blisko z niej. Tylko ona jest tak opiekuńcza i czuła. Musi jednak powściągać swoją skłonność do despotyzmu!
Róża-Ogień
Ogromnie uparta a zarazem pracowita, chce być dla innych autorytetem w każdej dziedzinie. Bardzo wymagająca i bezkompromisowa, we wszystkim dąży do perfekcji. Także w miłości - może być bardzo zaborczym partnerem! Dlatego mimo woli - często zraża do siebie bliźnich. W swojej najlepszej postaci, ognista Róża bywa jednak wspaniałomyślna.
Róża woda
Zawsze podąża za głosem serca i poszukuje idealnego partnera. Wierzy, że miłość wyleczy jej troski. Mało kto może jednak sprostać wymaganiom Róży, dlatego wiele związków kończy się rozstaniem i Róża pozostaje samotna - wówczas cierpi i usycha. Ale może być znakomitym towarzyszem!
Róża-Powietrze
To prawdziwa idealistka! Przez całe życie nie przywiązuje żadnej wagi do pieniędzy. Tęskni za wyższymi wartościami i niezwykle konsekwentnie dąży do celu. Rozwija swoje nieprzeciętne umiejętności - często na polu filozofii czy religii. Ma ogromną wiedzę. Uwielbia ciągle się uczyć i poznawać "nowe". Jest także zmysłowa i wesoła, ale umiejętnie zachowuje równowagę ducha. Życie u jej boku nigdy nie jest nudne!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:05, 26 Kwi 2006    Temat postu:

Odszukaj date urodzenia .
JESIEŃ
24 września - 18 października - Chryzantema
Ceni porządek i harmonię. Ma silne poczucie sprawiedliwości. Jest znakomitym rozjemcą: zawsze znajduje odpowiednie argumenty, żeby pogodzić zwaśnione strony. Dzięki tym cechom jest kochana przez otoczenie. W miłości łączy się często z ludźmi o odmiennych cechach. Dlatego związki te nie są wolne od konfliktów. Jednak zmysł sprawiedliwości pomaga jej spokojnie rozwiązać problemy.
Partnerów i przyjaciół Chryzantemy powinny szukać wśród Lilii, Konwalii, Bzu i Powojnika.
Chryzantema-Ziemia
Zmysł sprawiedliwości jest u niej najsilniejszy. Znakomicie rozwiązuje spory. Boi się jednak pochopnych decyzji, zwłaszcza w decydujących sprawach. Najchętniej więc pozostaje bezstronna. Ma naturę przywódczą, ale jest również bardzo wyrozumiała. Praktyczna Chryzantema-Ziemia potrafi zarabiać pieniądze i dobrze je lokować.
Chryzantema-Ogień
Jak każdy ognisty kwiat ma skłonność do zmian. Może wybuchnąć z niespotykaną gwałtownością, nagle zmienić miejsce, zawód czy partnera. Jednak ten awanturnik nie jest zadowolony ze swojej natury i często doprowadza do porządku to, co uprzednio zniszczył. Nigdy też nie pozostawia nikogo w kłopotach.
Chryzantema-Woda
Cierpliwa i delikatna, umie się przystosować do każdej sytuacji ma wyjątkowe zdolności, w pracy osiąga wiele. W miłości bardzo ostrożna, zanim wejdzie w stały związek. Gdy jednak raz się zdecyduje, bierze na siebie cześć obowiązków partnera.
Chryzantema-Powietrze
Niezwykle dociekliwa, zanim powie swoje zdanie, musi dokładnie zbadać sytuację. Wszystko analizuje, szukając przyczyn. Do miłości podchodzi bardzo nieufnie. Zdarza się, że traci równowagę ducha. Marzy wtedy o lepszym, sprawiedliwszym świecie. Często wybiera samotność, kiedy jednak ją przezwycięży, umie wiele dać z siebie.
19 października - 7 listopada - Aster
To waleczna natura. Angażuje się w sprawę, która go pasjonuje i broni jej wytrwale. W miłości Aster jest romantyczny i namiętny. A zainteresowanie partnerem nie wygasa przez lata. Przeciwnie, jego uczucia rozpalają się coraz bardziej. Chce zawsze towarzyszyć ukochanemu człowiekowi. Zwykle jest to miłość odwzajemniona. Ale łatwo go zranić!
Na towarzysz życia Aster może wybrać: Fiołka, Narcyza, Różę, Gwiazdę Betlejemską i Piwonię.
Aster-Ziemia
Wydaje się nieprzystępny, ale pod szorstką skorupą tkwi dusza subtelna i ciepła.
Bardzo powoli, choć niepostrzeżenie zmierza do wytyczonego celu, osiągając zwykle w życiu wysoką pozycję. Prawdomówny i szlachetny - nie można więc wymagać od niego wybitnych zdolności dyplomatycznych. Jedno jest pewne: Aster -Ziemia nigdy nikogo nie skrzywdzi!
Aster-Ogień
Idzie przez życie jak burza. Mimo to jest elastyczny i jeśli trzeba, potrafi zmieniać plany. Bywa, że zmienia także zawód, a nawet ... partnera. Zwykle dobrze wykształcony, jest znakomitym mówcą. Lubi być w centrum zainteresowania, ale potrafi zrozumieć innych i chętnie im pomaga. Nawet podczas przelotnej znajomości, pozostawia po sobie niezatarte wrażenie.
Aster-Woda
Chce być zawsze otoczony ciepłem i pięknem. Ludzie niechlujni i oziębli bardzo go denerwują. Wrażliwy na innych, potrafi zrozumieć ich troski. Jednak sam łatwo się załamuje. Powinien częściej korzystać z rad przyjaciół. Miłość stawia nad wszystko, ale porzucony potrafi się srodze zemścić!
Aster-Powietrze
Prawie osiąga to, co chce. Zależy mu jednak na uznaniu innych. Ludzi obdarza skrajnymi uczuciami: od żarliwego podziwu do nieprzejednanej niechęci. Dobrze współpracuje z tymi, którzy podzielają jego poglądy. Inaczej lepiej schodzić mu z drogi! Lubi być otoczony urodziwymi i interesującymi ludźmi i spośród nich wybiera sobie partnera.
8 listopada - 12 grudnia - Irys
Głowę ma pełną ideałów i od najwcześniejszych lat marzy o dokonaniu czegoś niezwykłego. Przystępny i wesoły, lubi przebywać z ludźmi. Jednak w głębi duszy jest bardzo skryty - niechętnie odkrywa prawdziwą naturę. Chroni swoją tożsamość. Niełatwo decyduje się na życie z innym człowiekiem. Obawia się, że zatracenie w miłości pozbawi go swobody. Irys zaprzyjaźnia się z Konwalią, Orchideą, Bzem i Narcyzem.
Irys-Ziemia
Błyskotliwy i prostolinijny, z podniesionym czołem podąża swoją drogą. Jego prawość budzi podziw i przyciąga uwagę. Prawdziwe "dziecko szczęścia" - w trudnych sytuacjach nie traci zimnej krwi i zawsze nieoczekiwanie otrzymuje wsparcie. Dzięki temu wzbudza zaufanie. Nie lubi samotności, ale, paradoksalnie, często odwraca się od najbliższych. To dlatego, że bardzo krytycznie myśli o swoich uczuciach.
Irys-Ogień
Najweselszy ze wszystkich Irysów. Ale pod maską rozbawionego, naiwnego dziecka kryje się duch niezwykle krytyczny. Irys zawsze wie czego chce i konsekwentnie zmierza do celu. W razie potrzeby może być rozkazujący i władczy. Łatwo jednak staje się despotą. Nigdy nie traci odwagi i wiary w siebie.
Irys-Woda
Lubi, gdy wszystkie oczy zwracają się w jego kierunku. Jest inteligentnym rozmówcą i duszą towarzystwa. Błyskotliwy i romantyczny, urzeka płeć przeciwną. W obawie, że utraci wolność, często zostawia za sobą złamane serca. Jednak jego urok osobisty sprawia, że jest mu to wybaczane. Wierny swoim pasjom, dopóki ... nie znajdzie nowych. Irys wyjątkowo ceni prywatność.
Irys-Powietrze
Ciągle ma uczucie, że coś w życiu przegapi. Impulsywny i spontaniczny, kocha zmiany. Zaczyna kilka rzeczy na raz: zanim jedną sprawę doprowadzi do końca, już przechodzi do końca, już przechodzi do następnej. Przyjaciele i rodzina nigdy się z nim nie nudzą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:27, 26 Kwi 2006    Temat postu:

Odszukaj date urodzenia .
ZIMA
13 grudnia - 5 stycznia - Gwiazda Betlejemska
Nie łatwo do niej dotrzeć. Ale jeśli komuś się to uda, Gwiazda Betlejemska będzie najlepszym przyjacielem. W jej ramionach można porządnie się wypłakać! Umie wczuć się w położenie innych. Dochowa każdej tajemnicy. Poważnie podchodzi do życia. Konsekwentnie podąża raz obraną drogą. Unika władzy i wpływów.
Gwiazda Betlejemska znajdzie szczęście u boku Astra, Lilii, Krokusa, Fiołka oraz Piwonii.
Gwiazda Betlejemska-Ziemia
Jej pesymizm przygnębia nie tylko innych, ale także ją samą! Ciągle martwi się o pieniądze dobrobyt rodziny. Musi nauczyć się lżej traktować życie. Gwiazda Betlejemska-Ziemia nie jest zdolna do przelotnych romansów. Potrzebuje wiernego przyjaciela, który wniesie do związku z nią lekkość i humor.
Gwiazda Betlejemska-Ogień
Na pierwszy rzut oka wygadana i dowcipna, w głębi duszy jest poważna i nieufna. Zanim się do kogoś przekona, musi dobrze poznać jego intencje. Kto chce zdobyć jej serce, musi przejść wiele prób! Potem jednak mocno przywiązuje się do partnera. Ryzyko i przygody lubi bardziej niż inne Gwiazdy Betlejemskie, ale zmiany często wytrącają ją z równowagi.
Gwiazda Betlejemska-Woda
To osoba z niezłomnymi zasadami. Ciężko pracuje, aby zrealizować marzenia, z których za żadną cenę nie zrezygnuje. Jest uczuciowa i rozumna. Z łatwością odgaduje cudze zamiary. W miłości ostrożna - musi być pewna uczuć swoich i partnera. Potrzebuje wiele zrozumienia, ale sama też potrafi zdobyć się na kompromis.
Gwiazda Betlejemska-Powietrze
Jest świadoma celu i zdyscyplinowana. Ambitna w pracy, w sferze uczuć bywa niepewna. Nie może podjąć decyzji, gdyż poraża ją strach. Czasem więc przegapia okazje do nawiązania interesujących znajomości. Zdarza się, że odkrywa w sobie talenty artystyczne i wówczas jej osobowość rozkwita. Jest zdolna, szczera i dokładna, często wybija się ponad przeciętność. Późno zaczyna się rozglądać za stałym partnerem.
6 stycznia - 2 lutego - Powojnik
Nie walczyć, lecz rozkoszować się - oto jego życiowe motto. Powojnik idzie wytrwale własna drogą - nie z zawziętością, lecz właściwą mu uległością. Często jest nieobecny, zajęty swoimi sprawami. A mimo to wyprzedza swoich rówieśników, zaskakuje oryginalnymi pomysłami. Wierność nie należy do jego mocnych cech. Bardziej ceni wolność.
Powojnik powinien szukać towarzystwa Narcyza, Bzu, Orchidei oraz Konwalii.
Powojnik-Ziemia
Dopiero na starość staje się samodzielny. Nagle osiąga sukces i niezależność. Jego ulubione zajęcie to ... zarabianie dużych pieniędzy. Powojniki-Ziemie są szalonymi wynalazcami, których trudno zrozumieć. To umysły analityczne i bardzo krytyczne. W uczuciach zachowują się jak maratończycy - nigdy nie tracą celu z oczu.
Powojnik-Ogień
Łączy opętanie wynalazcy z błyskotliwym rozumem filozofa. Szczególną aktywność wykazuje w nocy. W brew pozorom nie bywa samotny. Zazwyczaj jest doceniany przez otoczenie. Życie musi sprawiać mu radość. Dla partnera często poświęca swoją wolność. Jest oddany rodzinie i cierpliwy gdyż docenia to, że towarzyszy mu ona w jego nieco niedorzecznych przedsięwzięciach.
Powojnik-Woda
To największy romantyk z Powojników. Kocha wszystko, co niezwykłe, egzotyczne. Jest bardziej zainteresowany wybuchającym fajerwerkiem, niż spokojną samotnością we dwoje. Najchętniej byłby cały czas w podróży poślubnej. Fruwa jak motyl od kwiatu do kwiatu do kwiatu, poszukując wolnej od obowiązków, niezależnej miłości.
Powojnik-Powietrze
"Rozkosz bez granic i całkiem gratis" - oto jego motto. Często sprawia wrażenie samolubnego i egoistycznego, gdyż jego uczucia są ważniejsze niż kontakty z innymi ludźmi. Trudno jest mu związać się na stałe. W odróżnieniu od innych Powojników, nie potrafi poświęcić się partnerowi.
3 lutego - 1 marca - Krokus
Ludzie Krokusy są tak czuli i wrażliwi, że musza chronić się przed okrutnością bliźnich. Pancerz ten może przeniknąć tylko przyjaciel. Nie lubią się kłócić i nie chcą sprawiać przykrości.
Krokus znajdzie bratnią duszę w Fiołku, Lilii, Gwieździe Betlejemskiej, Bzie, Orchidei.
Krokus-Ziemia
Artystycznie uzdolniony Krokus jest pełen fantazji. Potrafi pchać się do przodu, nawet kosztem bliskich. Jest dobrym słuchaczem. Wystąpienia pozostawia innym. Krokus chętnie bawi się w swatkę. Najszczęśliwszy jest, gdy uda mu się połączyć dwoje przyjaciół. To odpowiada jego obrazowi miłości. Zamiast trwałości i stałości, oczekuje od partnera egzaltowanych uczuć, jak w romansach. Z biegiem lat tęskni za rodziną i staje się wierny.
Krokus-Ogień
To największy awanturnik wśród Krokusów. Ciałem i duszą korzysta ze wszystkich przyjemności i często daje się sprowadzać na manowce. Mimo swego ognistego temperamentu nie jest przywódcą ani egocentrykiem. Przeciwnie - trapi go strach przed utratą ukochanego człowieka. Ciągle poszukuje nowych znajomości, przyjaźni. Podtrzymuje z byłymi partnerami
Krokus- Woda
"Wszystko albo nic" - to zasada zmysłowego Krokusa-Wody. Potrafi o radośnie wykrzykiwać całemu światu, że się zakochał. Gdy zostaje opuszczony, jego rozpacz nie zna granic. Traci wówczas zdolność odbierania uczuć innych ludzi. Najczęściej godzi się z pasywną rolą, jaką wyznaczył mu los. Mobilizuje się dopiero w sytuacjach kryzysowych.
Krokus-Powietrze
Lubi dyskutować z innymi o uczuciach. Potrafi zrozumieć słabości innych, a nawet je zaakceptować. Ta cecha czyni z niego poszukiwanego przyjaciela. Ludzie dobrze się czują w jego otoczeniu. Krokus-Powietrze potrzebuje wiele czasu, by zdecydować o swoim życiu. Jego tęsknota za domem jest silniejsza niż dążenie do niezależności. To nieskomplikowany, czuły i wyrozumiały partner. Przyjaciół otacza uczuciem i troską. Spełnia się w miłości.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 16:28, 13 Maj 2006    Temat postu:


Goryczka 1.01-10.01
Ma w sobie siłę Marsa i Słońca, złapaną jednak w układność i dyscyplinę Saturna. Osoba melancholijna, ale potrafiąca znaleźć siłę do działania. Nie zawsze potrafi okazać czułość, ale ma wielką potrzebę miłości, ponadto jest konkretna, pracowita i odpowiedzialna.

Oset 11.01-20.01
Oset podobnie jak ostrokrzew to roślina Koziorożca, który potrafi być odpowiedzialny, czuły, ale ukrywa to pod maską oschłości i obojętności. Nie zawsze jest atrakcyjny i seksowny, ale pod wpływem miłości, rozkwita jego piękno wewnętrzne. Działa na wibracjach miłości i zrozumienia.

Nieśmiertelnik 21.01-31.01
To symbol skromności i wrażliwości. W starożytności posiadał właściwości magiczne. Osoba lotna, kreatywna, bazująca na intelekcie, jednocześnie wrażliwa i delikatna, podatna na zranienia. Uczy się z wiekiem większej podatności na ciosy losu, co powoduje, że los przyjmuje takim, jakim jest.

Jemioła 1.02-10.02
Roślinę tę uważano kiedyś za dar nieba, chroniący przed złymi mocami i uderzeniem pioruna, to roślina planety wolności i niezależności Urana. Ludzie urodzeni tego dnia są ekscentryczni, niezależni, odważni, wspaniali z nich przyjaciele i kochankowie.

Kosmea 11.02-19.02
Ludzie ze znaku Kosmei są obdarzeni silną indywidualnością, zazwyczaj chcą być wolni, jak ptaki. Jeśli wystawią opinię, to bardzo trafną i adekwatną do okoliczności, starają się zdobyć wszechstronną wiedzę. Ich wadą jest nadmiar wyobraźni, co bywa przyczyną utrapień, gdyż widzą to, co chcą, a nie to, co jest.

Mimoza 20.02-29.02
Ta delikatna roślina, przywieziona z Brazylii, składa swoje liście, przy dotknięciu ręką. Osoby spod znaku Mimozy, są delikatne, wrażliwe i bardzo czułe. Romantyczni kochankowie, chcą, aby otoczyć ich opieką i miłością. To świetni kochankowie, artyści i bioenergoterapeuci.

Mak 1.03-10.03
We współczesnym języku kwiatów, to symbol oszałamiającej urody. W starożytności symbol płodności, poświęcony bogini Demeter. I takie są osoby spod tego znaku, atrakcyjne dla płci przeciwnej, twórcze płodne i kreatywne, przy czym wrażliwe i czułe. Czasem zbyt impulsywne, co nie wychodzi im na dobre.

Lilia 11.03-20.03
Symbol niewinności i także symbol władzy królewskiej. To kwiat wysoki, piękny i silny, szczególnie dotyczy to Lilii złotogłowiu. Ludzie urodzeni w tych dniach pozornie tylko są słabi i delikatni, posiadają wewnętrzną moc, są bardzo szlachetni, dobrze radzą sobie z problemami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 16:35, 13 Maj 2006    Temat postu:


Tojad 21.03-31.03
Roślina ta powstała ze śliny psa Cerbera, gdy Herakles wykonywał jedno ze swoich zadań. Sok z tojadu był wykorzystywany w magii, później robiono zeń miłosne napoje. Osoby tego znaku, są impulsywne, przebojowe i bardzo emocjonalne. Muszą uczyć się opanowania wybuchów gniewu.

Geranium 1.04-10.04
Poświęcony Herze, bogini ogniska domowego i macierzyństwa. W symbolice kwiatów to ciche szczęście domowe. Osoby te kochają rodzinę, która jest zwykle liczna, ale maja też dużo dylematów wewnętrznych i przez całe życie szukają wewnętrznego spokoju i uładzenia.

Hortensja 11.04-20.04
Jako piękny krzew ogrodowy, przybyła do nas z Ameryki. Osoby spod znaku Hortensji odznaczają się często egzotyczną urodą, są atrakcyjne dla płci przeciwnej, silne, mocne, bywają dobrymi przywódcami, dyrektorami lub z dobrym rezultatem prowadzą swoje firmy.

Dalia 21.04-30.04
Roślina pochodząca z Meksyku. Wenus, opiekunka tego znaku, obdarza osoby znaku Dalii, elegancją i artyzmem. Kobiety i mężczyźni są bardzo zmysłowi i kochliwi. Życie może zweryfikować ich uparty charakter, który bywa przyczyna nieporozumień i wewnętrznych dylematów.

Konwalia 1.05-10.05
W starożytności, kwiat bogini Flory, w symbolice kwiatów, to szczodrość. Osoby spod tego znaku niezbyt często wcielają się w ludzi czynu, ale zmuszone przez życie, potrafią działać bardzo efektywnie. Są dobre dla innych i chętnie dzielą się tym, co posiadają.

Kaczeniec 11.05-21.05
Kaczeniec lubi wilgotne i podmokłe środowisko. Ludzie urodzeni w tych dniach są wrażliwi i czuli, bazują na uczuciach, które są dla nich najważniejsze, mają bardzo dobrą intuicję i jej powinni słuchać. To dobrzy partnerzy życiowi, dbający o swoje ogniska domowe. Dobrzy z nich przyjaciele, na których można zawsze polegać.

Margaretka 11.05-31.05
Ludziom spod znaku Margaretki patronuje Demeter, bogini urodzaju i Merkury, planeta błyskotliwości i intelektu. Są bardzo pracowici, oszczędni i odpowiedzialni. To dobrzy mężowie i żony, także solidni rzemieślnicy i podwładni. Pracują często w zawodach potrzebujących cierpliwości i dokładności.

Dzwonek 1.06.-11.06
We współczesnym języku kwiatów, symbol gadulstwa. I takie są zodiakalne Bliźnięta, trzpiotowate, rozgadane, ale też inteligentne i błyskotliwe, wszak przyświeca im planeta Merkury. To często ludzie sztuki i kultury, twórcy - potrafią żonglować słowem i myślą.

Stokrotka 12.06-21.06
Kwiatek ten symbolizuje niewinność, szczerą miłość i bezgraniczne oddanie. Chrześcijanie nazywają stokrotkę, kwiatem Marii Dziewicy. Osoby tego znaku mają poczucie humoru, błyskotliwy dowcip, ale też są bardzo eleganckie i bardziej stonowane, niż Bliźnięta dwóch pierwszych dekad tego znaku. Są też dobrymi i dyplomatycznymi mówcami, często zajmują się polityką.

Tulipan 22.06-1.07
U starożytnych Greków to symbol szczęścia i błogosławieństwa, a we współczesnej symbolice kwiatów, to wyznanie miłości, ale i "donżuaństwa". Księżyc patronuje osobom urodzonym w znaku Tulipana, uwrażliwiając je na piękno świata, ale znak to, że mają one też swoje ciemne strony, jest to ich drażliwość i nadwrażliwość.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natalia
Expert
<font color=blue><b>Expert</b>Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 8539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 16:41, 13 Maj 2006    Temat postu:


Lilia wodna 2.07-12.07
Symbolizuje biel, czystość, niewinność i dziewictwo. Ludziom spod znaku Lilii patronuje Księżyc. To osoby wrażliwe, szczere, kochające dzieci i swoje rodziny. To wspaniałe matki, mężowie, żony i ojcowie. Mają dość liczne potomstwo, lubią zajmować się swoim domem i ogrodem. Często popełniają błąd, będąc zbyt nadopiekuńczymi w stosunku do swojego potomstwa.

Fiołek 13.07-23.07
Wśród chrześcijan kwiaty te stanowią symbol pokory, a we współczesnym języku kwiatów są one znakiem wstydliwości i nieśmiałości. I takie są osoby urodzone w znaku fiołka. To ludzie o miłej aparycji, ale skromni i delikatni, przy czym bardzo wrażliwi na krzywdę innych. Potrzebują dużo ciepła i jeśli zostaną zranieni, chowają się w swoich skorupkach.

Dzika róża 24.07-2.08
W języku kwiatów symbolizuje poetyczność. Ludziom urodzonym w tym znaku patronuje planeta Słońce, są energiczni, żywi, rezolutni, towarzyscy, szczodrobliwi i szlachetni. Do tego nie obawiają się przeciwności losu i są optymistycznie nastawieni do otaczającego ich świata. Lubią zabawy i towarzystwo, nie stronią od dużej grupy ludzi.

Słonecznik 3.08-12.08
To silni i szlachetni ludzie, często tez prostolinijni i bezkonfliktowi. Osobom tego znaku patronuje planeta Słońce, dodając im energii i aktywności do działania. Lubią skupiać na sobie uwagę otoczenia, ale często też są zapatrzone w osoby stojące na świeczniku i chcąc im dorównać za wszelką cenę, przysparzają sobie niepotrzebnych stresów.

Róża 13.08-23.08
To mistyczny symbol serca, romantycznej i zmysłowej miłości oraz środek kosmicznego koła. Ludzie znaku Róży są kochliwi, zmysłowi, seksowni i namiętni. To wspaniali kochankowie, potrafiący bez reszty zatracać się w miłosnym uniesieniu, szkoda tylko, że skupiają się właściwie tylko na sobie. Są też bardzo kapryśni i niestali w uczuciach.

Hibiskus 24.08-2.09
Pochodzi z Azji Wschodniej, z jego kwiatów sporządza się kwaskowaty napój tonizujący. Osoby spod znaku Hibiskusa są niezwykłej urody, wyróżniając się wśród otoczenia swoją niezwykłością i zmysłowością. Przy czym są analityczne i dokładne, ale też lotne i inteligentne.


Goździk 3.09-12.09

To kwiat Zeusa, dlatego służył za talizman wojownikom w bitwie. Chrześcijanie uważali go za symbol cierpień Chrystusa. Osoby spod tego znaku są pracowite i dokładne, analityczne i rozsądne. To doskonali rzemieślnicy, rolnicy, gospodynie domowe oraz restauratorzy. Ich wadą jest to, że zbyt poważnie traktują życie, a powinni nabrać trochę większego dystansu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ...::SAMOTNI::... Strona Główna -> Czary, Magia, Wróżby Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachfora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Digital Dementia © 2002 Christina Richards, phpBB 2 Version by phpBB2.de
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
 
Regulamin